Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Jak i czym uszczelnić chłodnicę samochodową?

autorstwa , w kategorii Chłodnice wody

Każdy samochód, nawet ten najnowszy i najlepszej jakości, ulega czasami awariom lub uszkodzeniom. Chłodnica samochodowa spełnia ważne funkcje w każdym aucie, dlatego też jej uszkodzenie zawsze stanowi poważny problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Ponieważ chłodnica wody jest dość delikatnym elementem, to do jej uszkodzenia może dojść na przykład w wyniku uderzenia niewielki kamykiem odpryskującym spod kół jadących samochodów. W sytuacji kiedy już dojdzie do jej uszkodzenia, nie warto zwlekać z jej naprawą, ponieważ wyciek płynu chłodniczego może szybko doprowadzić do trwałego uszkodzenia silnika. Ponieważ w takich przypadkach lepiej dmuchać na zimne, zawczasu zapoznajcie się z popularnymi sposobami, dzięki którym chłodnica może zostać szybko i skutecznie naprawiona.

 

Uszczelnienie chłodnicy w samochodzie: najpopularniejsze metody

 

uszczelnianie chłodnicy samochodowejuszczelnianie chłodnicy samochodowejWybór najskuteczniejszej metody uszczelniania chłodnicy samochodowej powinien być uzależniony między innymi od rodzaju materiału, z jakiego została ona wykonana. Jakikolwiek środek wybierzecie, warto zwrócić uwagę, aby można go było stosować do aluminium lub innych stopów metalu, z którego została wyprodukowana chłodnica. Taka informacja jest zawsze podana na opakowaniu.

 

Mniejsze uszkodzenia mogą być uszczelniane za pomocą specjalnych proszków, które należy dosypać do płynu chłodniczego. Po uruchomieniu silnika samochodu proszek jest rozprowadzany po całym układzie chłodniczym, zaklejając od środka powstałe dziurki.

 

Do większych uszkodzeń godne polecenia są płynne preparaty, które również należy dodać do płynu chłodniczego. Taki płyn po wykryciu nieszczelności, czyli powietrza wewnątrz chłodnicy, natychmiast zmienia konsystencję, a twardniejąc zatyka powstałe dziury.

 

Zarówno proszki jak i płyny mogą być stosowane doraźnie na niewielkie uszkodzenia, przede wszystkim w sytuacji kiedy chłodnica ma niewielkie uszkodzenia. Są dostępne na większości stacji benzynowych oraz w działach motoryzacyjnych w supermarketach. Warto jednak pamiętać, że tego typu metoda nie jest w pełni trwała i chłodnicę należy uszczelnić w chwili, kiedy tylko pojawi się taka możliwość.

 

Skuteczne sposoby na uszczelnianie chłodnicy samochodowej

 

W sytuacji kiedy chłodnica wody ma większe uszkodzenia, warto rozważyć mechaniczne metody jej uszczelnienia. W każdym zakładzie mechanicznym możecie wykonać lutowanie przeciekającej chłodnicy cyną. Taka metoda charakteryzuje się wysoką skutecznością, ponieważ cyna jest trwałym materiałem. Decydując się na taki sposób uszczelniania chłodnicy macie pewność, że proszek ani płyn nie zostaną wypłukane przez płyn chłodniczy, a chłodnica samochodowa będzie Wam służyła jeszcze przez długi czas.

 

Wartym polecenia sposobem na uszczelnienie chłodnicy jest także klejenie. Chłodnica wody może być uszczelniana klejem dwuskładnikowym na bazie żywicy epoksydowej. Po zmieszaniu składników klej należy nałożyć dokładnie na oczyszczoną powierzchnię chłodnicy. Po wyschnięciu masa staje się twarda oraz odporna na wysokie i niskie temperatury, a także na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu chłodnica odzyska swoją szczelność, a Wy będziecie mogli kontynuować bezpieczna jazdę. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że możecie zastosować klej samodzielnie, bez konieczności interwencji mechanika. Przez pewien czas po wykonaniu zabiegu uszczelniania dowolnie wybraną metodą warto kontrolować stan chłodnicy, aby upewnić się że uszkodzenie zostało skutecznie usunięte.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 
Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.