Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Chłodnice klimatyzacji - skraplacze


Ostatnie komentarze

Opinie w kategorii: Chłodnice klimatyzacji - skraplacze


Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 

W końcu jakaś porządna chłodnica do Caravana, jakość nissensa to jest to ;)

tzwm 

Chłodnice klimatyzacji w AutoChlodnice.com!

Klimatyzacja samochodowa jeszcze kilka lat temu kojarzyła się z pojazdami z wyższej półki. Rozwój rynku motoryzacyjnego sprawił, że dzisiaj montowana jest również w samochodach niższej klasy. Samochodowy układ klimatyzacji pozwala zwiększyć komfort każdej podróży i jak udowodniono, wpływa również na poprawę bezpieczeństwa. Układ klimatyzacji składa się z kilku głównych elementów, od których zależy jego prawidłowa praca.

Jednym z podstawowym elementów układu klimatyzacji jest chłodnica klimatyzacji, inaczej zwana skraplaczem. Jej podstawowym zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła, wytworzonego w układzie. Jest to możliwe dzięki schłodzeniu sprężonego czynnika gazowego układu i zamianie go w ciecz. Skraplacz często porównywany jest do chłodnicy silnika – oba te elementy umieszczone są obok siebie, tak aby dostęp powietrza chłodzącego był jak największy. Chłodnica klimatyzacji wyposażona jest we własny wentylator, który uruchamia się w momencie zbyt małego przepływu powietrza wpadającego z przodu komory silnika. Dodatkowo chłodnica zbudowana jest z cienkich rurek i blaszek, które zwiększają powierzchnię wymiany ciepła.

Ze względu na swoje położenie oraz materiały użyte do jej produkcji (najczęściej aluminium), chłodnica narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia oraz korozję, które wpływają na żywotność układu i skuteczność jego pracy. Należy pamiętać, że wszelkie awarie chłodnicy klimatyzacji są zagrożeniem nie tylko dla układu, ale również dla całego samochodu. Bagatelizowanie problemu niesprawnej chłodnicy może nas wiele kosztować. Zwlekanie z wymianą skraplacza to prosta droga do uszkodzenie pozostałych komponentów systemu klimatyzacji.

AutoChlodnice.com oraz specjaliści branży motoryzacyjnej zalecają wymianę niesprawnych elementów układu i zakup chłodnicy klimatyzacji renomowanych firm. Sprawdzone części znanych i cenionych producentów znaleźć można w naszym sklepie.

Sprawdź szczegółową ofertę i wybierz najlepszych.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.