Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Chłodnice wody


Ostatnie komentarze

Opinie w kategorii: Chłodnice wody


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

polecam, produkt jak i sklep bardzo dobry

siup80 

Losowe produkty

Najlepsze chłodnice w AutoChlodnice.com!

Pierwsza chłodnica powstała około stu lat temu, lecz pomimo tego wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy z jej istoty. Chłodnica wody to główny i najważniejszy element układu chłodzenia. Jej zadaniem  jest oddawanie ciepła emitowanego przez silnik, tak aby nie dopuścić do jego przegrzania. Odpowiednia konstrukcja chłodnicy, składająca się z  cienkich rurek oraz pofałdowanych blaszek umożliwia realizację tego zadania.

Zdarza się, że chłodnica wody ulega uszkodzeniu. Jej awaria może być skutkiem nieprawidłowej eksploatacji lub uszkodzenia mechanicznego. Usterki te najczęściej wynikają z uszkodzenia termostatu samochodowego, który reguluje przepływ cieczy chłodzącej przez chłodnicę. Otwiera on lub zamyka przepływ tak, aby zimny silnik mógł szybko rozgrzać się do optymalnej temperatury i utrzymywać ją przez cały czas pracy. W przypadku jego uszkodzenia może dojść do zacięcia się termostatu w pozycji otwartej lub zamkniętej. Do awarii chłodnicy może dojść również na skutek osadzania się kamienia lub innych zanieczyszczeń w kanałach, w wyniku którego przepływ cieczy jest ograniczony lub zatrzymany. Dochodzi wówczas do uszkodzeń kanałów cieczy, żebrowania lub wycieku płynu.

Niesprawna chłodnica oznacza spadek wydajności układu chłodzenia, który może prowadzić do przegrzania i poważnych uszkodzeń silnika. Typowe objawy to wzrost temperatury cieczy chłodzącej, widoczny na kontrolkach deski rozdzielczej, zagotowanie cieczy chłodzącej objawiające się intensywną parą wydobywającą się spod maski lub wyciek cieczy chłodzącej pod pojazd. Niesprawną chłodnicę należy wymienić, aby uniknąć poważnych i kosztownych napraw.

Dobrej jakości chłodnice wody, pozwolą silnikowi auta na pracę nawet w ekstremalnych warunkach. Szeroka oferta sklepu AutoChlodnice.com pozwoli na wybór odpowiednich i sprawdzonych części. Dzięki drobiazgowym procedurom kontrolnym produktów dostępnych w naszym sklepie, gwarantujemy najwyższą jakość ich pracy.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.