Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

1  2  3  4  5  Następna  
Najlepsze płyny chłodnicze na zimę

Najlepsze płyny chłodnicze na zimę

10-01-2018 Autor: Mieczysław Bobik
Niemal każdy kierowca zapomina, że odpowiednia temperatura silnika jest istotna nie tylko w okresie wiosenno-letnim ale także podczas chłodniejszych dni. Dla układu chłodzenia groźny jest przede wszystkim okres zimowy, dlatego warto przed nadejściem mrozów wymienić płyn chłodniczy, by wyeliminować ewentualne problemy.
Czytaj więcej
Wymiana nagrzewnicy

Wymiana nagrzewnicy – szybki poradnik

18-11-2017 Autor: Mieczysław Bobik
W celu ogrzania wnętrza samochodu wykorzystuje się nagrzewnicę, która jest elementem układu chłodzenia, nawiewu i ogrzewania. Budowa nagrzewnicy jest bardzo prosta i przypomina budowę chłodnicy silnika spalinowego. Nagrzewnicę montuje się we wnętrzu kabiny pojazdu. Jak działa i czy trzeba ten element wymieniać?
Czytaj więcej
Typowe awarie układu chłodzenia

Typowe awarie układu chłodzenia

27-10-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Każdy silnik spalinowy wytwarza dużo ciepła i potrzebuje odpowiedniego chłodzenia, które zapewni mu optymalny poziom temperatury do pracy. Niezbędny w tym aspekcie jest układ chłodzenia silnika, który chłodzi silnik przy pomocy cieczy. Budowa układu chłodzenia nie należy do trudnych i jest niemal identyczna w przypadku większości aut. Układ ten do niezniszczalnych niestety nie należy a niektóre z elementów układu to dosyć newralgiczne części pojazdu.
Czytaj więcej
Kiedy wymieniać pompę wody?

Kiedy wymieniać pompę wody?

26-09-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Do chłodzenia samochodowych silników spalinowych potrzebna jest odpowiednia ciecz, która krąży w układzie pomiędzy silnikiem a chłodnicą. Ciecz wprawiana jest w ruch przy pomocy pompy cieczy chłodzącej, która potocznie nazywana jest pompą wody. Czy pompa wody to typowy element eksploatacyjny pojazdu, który z czasem wymaga wymiany? Jeśli tak, to kiedy należy wymienić pompę wody?
Czytaj więcej
TOP 10 płynów chłodniczych

TOP 10 koncentratów płynu chłodniczego

16-08-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Płyn chłodniczy to niezwykle istotny element eksploatacyjny systemu chłodzenia, który znajduje zastosowanie w każdym z pojazdów. Jego brak lub nieodpowiedni poziom może przynieść z kolei fatalne skutki, dlatego warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad wyposażeniem się w zapas płynu chłodniczego.
Czytaj więcej
Cieknąca chłodnica

Cieknąca chłodnica – co zrobić?

04-07-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Samochodowa chłodnica to jeden z podstawowych elementów układu chłodzenia w każdym aucie. Jak poradzić sobie z nieszczelnościami w chłodnicy oraz rozpoznać nieprawidłowości w działaniu układu chłodzącego? Czy możliwa jest samodzielna naprawa?
Czytaj więcej
Czy można mieszać płyny do chłodnicy?

Czy można mieszać płyny do chłodnicy? Przeczytaj koniecznie

24-05-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Jaki płyn należy wlać do chłodnicy? Czy dopuszczalnym jest mieszanie płynów chłodniczych różnych barw? Przede wszystkim co zrobić, kiedy zaświeci się kontrolka na desce rozdzielczej, która sygnalizuje nieprawidłowy poziom płynu? Przeczytaj koniecznie kilka kluczowych odpowiedzi na powyższe pytania.
Czytaj więcej
Słaby nadmuch powietrza w aucie - co należy sprawdzić?

Słaby nadmuch powietrza w aucie - co należy sprawdzić?

31-03-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Nadmuch powietrza w aucie działa słabo jeżeli kierowca zapomina, by regularnie czyścić cały układ wentylacji. Prawda jest taka, że w większości przypadków przyczyna słabego nadmuchu powietrza leży po stronie zatkanych kanałów wentylacyjnych. Na co jeszcze trzeba jeszcze zwrócić uwagę jeżeli dmuchawa działa nieprawidłowo?
Czytaj więcej
Korozja układu chłodzenia

Korozja układu chłodzenia - jak zapobiegać?

01-03-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Układ chłodzenia to system, którego rola polega na zapewnieniu silnikowi optymalnych warunków pracy. Zadanie to jest niezwykle odpowiedzialne dlatego należy dbać, by układ był zawsze w jak najlepszym stanie. Niestety, gorsza pogoda znacznie utrudni pracę układu i narazi go m.in. na korozję. Czy można z tym walczyć?
Czytaj więcej
Usterki termostatu układu chłodzenia

Usterki termostatu - wymiana i naprawa

17-01-2017 Autor: Mieczysław Bobik
Termostat to jeden z głównych podzespołów układu chłodzenia w samochodzie. Jeżeli termostat ulegnie uszkodzeniu to niestety nie ma mowy o właściwym chłodzeniu jednostki napędowej. Na czym polega rola termostatu? Z jakimi usterkami można się spotkać i jak się ich pozbyć? Sprawdźmy.
Czytaj więcej
1  2  3  4  5  Następna  

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 
Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.