Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Wentylator


Ostatnie komentarze

Opinie w kategorii: Wentylator


bardzo dobry wentylator, nrf solidna marka

stopczyk 

Wentylator chłodnicy

Wentylator zlokalizowany jest w  obszarze komory silnikowej i spełnia bardzo ważne role – to element, który wymusza prawidłowy przepływ powietrza, co pozwala utrzymać silnik w odpowiedniej temperaturze. Poprawnie działający wentylator odprowadza gorące powietrze i zapewnia cyrkulację chłodnego. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się prawidłową i bezpieczną jazdą. W przypadku awarii wentylatora chłodnicy może dojść do przegrzania silnika, co może mieć bardzo groźne i kosztowne konsekwencje.

W czasie jazdy pęd powietrza owiewa chłodnicę powodując odbieranie z jej powierzchni znacznej ilości ciepła. A co jeśli samochód stoi w miejscu? Wówczas konieczne jest wymuszenie przepływu powietrza pomiędzy użebrowaniem chłodnicy, gdyż silnik wciąż wymaga chłodzenia – zwłaszcza w przypadku upalnych dni. Zadanie to  realizuje także wentylator, który zazwyczaj napędzany jest paskiem napędowym od silnika samochodu, ewentualnie także silnikiem elektrycznym.

Funkcją wentylatora nie jest jednak tylko i wyłącznie chłodzenie. Zabezpiecza on także płyny chłodzące przed zamarznięciem – przede wszystkim w zimie. Odprowadza ciepło, które generowane jest przez silnik i pozwala na dalszy jego przepływ, który ogrzewa roztwory chłodzące. Wentylator to kluczowy element układu chłodzącego. Wszelkie usterki i awarie w obszarze wentylacji uniemożliwią utrzymanie odpowiedniej temperatury nie tylko silnika, ale i innych podzespołów chłodzących.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wentylatorów, mimo to ich podstawowe funkcje pozostają wciąż te same, a osiągi zależą zazwyczaj od konkretnego modelu i często ceny.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.