Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Chłodnica doładowania - Intercooler


Ostatnie komentarze

Brak opinii o produktach z wybranej kategorii

Najlepsze intercoolery w AutoChlodnice.com!

Intercooler, zwany inaczej chłodnicą powietrza doładowującego to chłodnica powietrza sprężonego w sprężarce, stosowana w samochodach z turbosprężarkami. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury powietrza sprężonego w turbosprężarce, przed dostarczeniem do kolektora dolotowego silnika. Optymalna praca intercoolera skutkuje lepszym napełnieniem cylindrów, zwiększeniem stopnia sprężenia, polepszeniem osiągów silnika oraz polepszeniem ogólnej jego pracy.

Intercooler najczęściej umiejscowiony jest za turbosprężarką, jednak przed silnikiem tłokowym. Pozwala to na swobodny przepływ powietrza w trakcie jazdy i chłodzenie przepływającego przez niego powietrza, trafiającego następnie do kolektora ssącego.

Jego położenie wpływa na możliwość uszkodzeń mechanicznych, powstałych na skutek np. uderzeń kamieni dostających się spod kół. Intercooler narażony jest również na drażliwe działanie warunków atmosferycznych oraz inne uszkodzenia mechaniczne, powstałe np. w wyniku kolizji drogowej. W tych przypadkach jego wymiana jest sprawą bezdyskusyjną, ponieważ nieszczelność chłodnicy powoduje straty ciśnienia w układzie dolotowym silnika, zasysanie zanieczyszczeń, co w konsekwencji skutkuje kosztownymi naprawami.

Przed zakupem nowej chłodnicy powietrza doładowującego należy zwrócić uwagę na wybór sprawdzonych producentów. W naszym sklepie znaleźć można najlepsze części układu chłodzenia, dostosowane do większości marek i modeli samochodów.

Zapraszamy do zapoznania się ofertą AutoChlodnice.com.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.