Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Osuszacz


Ostatnie komentarze

Opinie w kategorii: Osuszacz


bardzo dobry osuszacz, polecam Kaliente!!!!

Kaliente 

Osuszacz klimatyzacji

Osuszacz to urządzenie pneumatyczne będące podstawowym elementem układu klimatyzacji, który często jest określany przez ekspertów mianem odwadniacza zabezpieczającego przed nadmiarem wilgoci. Konstrukcja osuszacza pozwala na dekantację czynnika chłodzącego, co dodatkowo zabezpiecza układ przed zanieczyszczeniami mogącymi przedostać się do środka podczas montażu. Pionowa rurka odprowadzająca czynnik zakończona jest w odległości 2 cm od filtra, co stwarza dodatkową strefę, w której będą osadzać się ewentualne zanieczyszczenia. Podstawowe funkcje osuszacza to: 

  • Pełni rolę zbiornika na roztwór chłodniczy – rezerwuje pewne ilości chłodziwa i zapewnia odpowiedni i prawidłowy dopływ cieczy do parownika.
  • Osuszacz odwadnia roztwór chłodniczy – wilgoć, która przedostała się do układu ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie klimatyzacji. Dochodzi do zablokowania przepływu czynnika chłodniczego, a to z kolei prowadzi do nieprawidłowej pracy parownika. W takiej sytuacji może także dojść do korozji metalowych elementów, co ma spory wpływ na pojawienie się zanieczyszczeń. Zima, czy nawet każda ingerencja mechaniczna np. wymiana sprężarki, mogą negatywnie wpłynąć na nawilgocenie układu.
  • Filtracja cząstek stałych – specjalne warstwy filtrujące wewnątrz osuszacza mają na celu zatrzymanie osadu, brudu i innych zanieczyszczeń mogących utrudnić pracę. Brak filtracji może doprowadzić do zablokowania zaworu rozprężonego i trwałych uszkodzeń pozostałych podzespołów osuszacza.
  • Utrzymanie odpowiedniego poziomu czynnika chłodniczego w układzie – funkcja, która dotyczy modeli osuszaczy wyposażonych w wziernik kontrolny układu klimatyzacji. 

Eksperci przestrzegają przed pozostawieniem osuszacza otwartego na choćby 10-20 minut przed montażem. Należy pamiętać, że zostały one zaprojektowane po to by pochłaniać wilgoć i w takiej sytuacji mogą zaabsorbować niewielką ilości cząsteczek wody i wówczas osuszacz stanie się bezużyteczny, bo nie zabezpieczy układu w odpowiedni sposób.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.