Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Słaby nadmuch powietrza w aucie - co należy sprawdzić?

autorstwa , w kategorii Chłodzenie powietrzem

Nadmuch powietrza w aucie działa słabo jeżeli kierowca zapomina, by regularnie czyścić cały układ wentylacji. Prawda jest taka, że w większości przypadków przyczyna słabego nadmuchu powietrza leży po stronie zatkanych kanałów wentylacyjnych. Na co jeszcze trzeba jeszcze zwrócić uwagę jeżeli dmuchawa działa nieprawidłowo?

 

Słaby nadmuch powietrza w aucie - co należy sprawdzić?Słaby nadmuch powietrza w aucie - co należy sprawdzić?Zacznijmy od tego, że do wnętrza samochodu trafia to samo powietrze, które znajduje się wokół samochodu. Dlatego, gdy np. przejeżdżamy obok zakurzonego terenu, system wentylacyjny zasysa cały pył i kurz z otoczenia. Dla kanałów wentylacyjnych nie oznacza to nic dobrego.

 

Rola filtra kabinowego, a nadmuch powietrza

 

Filtr kabinowy ma za zadanie zatrzymać wszelkie zanieczyszczenia, które dostały się do wnętrza wentylacji. Zapomniany z czasem ulega zatkaniu, a tym samym wszelkie zanieczyszczenia powoli będą gromadzić się w kanałach wentylacyjnych. Skutek? Nawiew powietrza stopniowo słabnie, aż w końcu jest ledwie wyczuwalny, mimo, że silnik nawiewu działa prawidłowo.

 

By zachować prawidłowy nawiew powietrza trzeba więc regularnie wymieniać filtr kabinowy. Nie jest to nic trudnego, a sam filtr nie wymaga od kierowcy dużych nakładów finansowych. Interwały wymian filtra kabinowego zostały określone przez producenta i można je znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.

 

Zatkane kanały i kratki wentylacyjne

 

Jeżeli często parkujemy pod drzewami i np. jeździmy po terenach bardzo zakurzonych, to do kratek nawiewu dostaje się wiele pyłków, nasion i innych zanieczyszczeń, które będą potem zalegać w kanałach. Tworzy się wówczas bariera dla przepływu powietrza i tym samym słabnie nawiew w kabinie samochodu.

 

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji najlepiej będzie jeśli podniesiemy maskę samochodu i usuniemy wszelkie liście oraz zanieczyszczenia. Następnie warto umyć widoczne części kanałów wentylacyjnych, a do środka wprowadzić preparaty dezynfekujące. Opisane czynności można zrobić samemu lub zlecić to mechanikowi.

 

Uszkodzony mechanizm sterujący

 

Niekiedy zdarza się, że słaby nawiew to skutek uszkodzenia mechanizmu sterującego klapkami w systemie wentylacji. Wtedy najlepiej wybrać się do mechanika, który zdiagnozuje problem i pozbędzie się usterki.

 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że problem słabszego nawiewu w aucie nie powinien pojawić się w ogóle, jeżeli kierowca będzie wymieniał  regularnie filtr kabinowy i dezynfekował kratki oraz kanały układu wentylacyjnego.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 
Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.