Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Najlepsze płyny chłodnicze na zimę

autorstwa , w kategorii Płyn chłodniczy

Niemal każdy kierowca zapomina, że odpowiednia temperatura silnika jest istotna nie tylko w okresie wiosenno-letnim ale także podczas chłodniejszych dni. Dla układu chłodzenia groźny jest przede wszystkim okres zimowy, dlatego warto przed nadejściem mrozów wymienić płyn chłodniczy, by wyeliminować ewentualne problemy.

 

Płyn chłodniczy to bardzo ważny element eksploatacyjny każdego samochodu. Brak płynu lub jego kiepska jakość może przynieść fatalne skutki. Dlatego warto wyposażyć się w zapas płynu, by dolewać go zawsze wtedy, kiedy będzie to konieczne.

 

Układ chłodzenia i jego rola w aucie

 

Silnik samochodowy potrzebuje odpowiedniej temperatury, by prawidłowo i efektywnie pracować podczas jazdy. Temperatura nie może być ani za duża, ani za niska. Tu wkracza układ chłodzenia, który ma utrzymać właściwą temperaturę pracy silnika. Jednym z kluczowych aspektów tego układu jest z kolei płyn chłodniczy.

 

Jak wybrać płyn chłodniczy do auta?

 

Zanim kupimy płyn chłodniczy do swojego samochodu, zwróćmy uwagę na temperaturę powietrza, jaka występuje w danym okresie. Płyn dedykowany okresom letnim może nieprawidłowo reagować na chłód podczas jazdy samochodem w okresie zimowym i może nawet doprowadzić do fizycznych uszkodzeń bloku silnika.

 

Płyn chłodniczy Borygo

 

Płyn Borygo to jeden z najpopularniejszych płynów do chłodnic na polskim rynku. To zaawansowany płyn chłodniczy, który wyróżnia się na tle innych przedłużonym okresem trwałości. Za 5 litrów płynu Borygo z serii Premium przyjdzie kierowcy zapłacić około 50 złotych. Można wybrać także tańsze, równie dobre jakościowo opcje, jak np. płyn chłodniczy Borygo Eko, który kosztuje odpowiednio 20 zł mniej.

 

Płyny chłodnicze Prestone

 

Firma Prestone to zdecydowanie jeden z liderów w produkcji płynów do chłodnic. Płyny Prestone charakteryzuje wysoka wydajność, wysoka temperatura wrzenia, niebywała trwałość i bardzo dobre cechy ochronne. Amerykańska marka zasłynęła także z systemu E-Z Pour, który minimalizuje ryzyko wylania płynu. Oferta płynów chłodniczych Prestone jest dedykowana wszystkim modelom samochodów.

 

Płyn do chłodnic Dynagel

 

Dynagel to płyn chłodniczy od firmy Autoland. Podstawowe cechy tego płynu to jego dobra trwałość oraz kompatybilność z wieloma silnikami różnego typu. Ponadto można go mieszać z innym płynami. Płynem chłodniczym Dynagel można zalać każdą chłodnicę. Za 5-litrowe opakowanie płynu trzeba zapłacić około 40 złotych.

 

Na koniec drobna uwaga. Zanim zdecydujemy się na dany płyn do chłodnicy, upewnijmy się, że płyn jest zgodny ze standardami producenta, które znaleźć można na karcie pojazdu. Ponadto nie zapominajmy, że płynu z czasem ubywa i trzeba go regularnie uzupełniać.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 

Losowe produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.