Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Korozja układu chłodzenia - jak zapobiegać?

autorstwa , w kategorii Układ Chłodzenia

Układ chłodzenia to system, którego rola polega na zapewnieniu silnikowi optymalnych warunków pracy. Zadanie to jest niezwykle odpowiedzialne dlatego należy dbać, by układ był zawsze w jak najlepszym stanie. Niestety, gorsza pogoda znacznie utrudni pracę układu i narazi go m.in. na korozję. Czy można z tym walczyć?

 

Zacznijmy od tego, że każdy kierowca powinien uczulić się na okres jesienno-zimowy, który bywa szczególnie trudny dla układu chłodzenia. Sprzyja bowiem powstawaniu pierwszych ognisk korozji, która jest niezwykle niebezpieczna dla pracy silnika i może doprowadzić do trwałego uszkodzenia układu chłodniczego.

 

Korozja układu chłodzeniaKorozja układu chłodzenia

 

Jak przygotować się do gorszych warunków pogodowych?

 

To, że pogoda się pogarsza zwykle wiemy i widzimy. Nie powinno więc stanowić problemu, by móc odpowiednio wcześniej przygotować się na zmianę pogody. Podstawowym krokiem będzie m.in. dostosowanie układu chłodzenia do aktualnych temperatur. Zabieg ten powinien być oczywiście jedynie elementem wszystkich przedzimowych przygotowań.

 

Dlaczego warto kupić dobrej jakości płyn chłodniczy?

 

Nie zapominajmy, że chłodnica jest narażona na bardzo wysokie temperatury i bywa jednocześnie niezbyt odporna na wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego bardzo ważnym jest, by płyn, którym zalewamy chłodnicę, zawierał bogaty pakiet składników antykorozyjnych. Niestety, ale nawet prawidłowa zawartość gorszej jakości płynu, po prostu może nie wystarczyć.

 

Ponadto wyższej jakości płyn do chłodnic nie będzie zawierał szkodliwych azotanów, fosforanów i amin. Nie trudno się domyślić, że w najtańszych, gorszej jakości płynach znajdziemy wspomniane substancje w składzie. Oczywiście nie przyniesie to chłodnicy nic dobrego.

 

Czy zalewanie chłodnicy wodą to dobry pomysł?

 

Niestety nie. Woda w chłodnicy może doprowadzić m.in. do powstania korków parowych, miejscowego przegrzewania się elementów silnika oraz właśnie powstawania korozji. Ponadto podczas ujemnych temperatur może dojść do zamarznięcia bloku silnika lub głowicy. Każda ze wspomnianych usterek będzie bardzo kosztowna, dlatego lepiej unikać wlewania wody do chłodnicy, tym bardziej, że płyn chłodniczy nie kosztuje dużo.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 
Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.