Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Czy można mieszać płyny do chłodnicy? Przeczytaj koniecznie

autorstwa , w kategorii Płyn chłodniczy

Jaki płyn należy wlać do chłodnicy? Czy dopuszczalnym jest mieszanie płynów chłodniczych różnych barw? Przede wszystkim co zrobić, kiedy zaświeci się kontrolka na desce rozdzielczej, która sygnalizuje nieprawidłowy poziom płynu? Przeczytaj koniecznie kilka kluczowych odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Czy można mieszać płyny do chłodnicy?Czy można mieszać płyny do chłodnicy?Funkcje płynu do chłodnic

 

Podstawowa rola płynu chłodniczego sprowadza się do ochrony i zapewnienia prawidłowego działania układu chłodzenia silnika. Dobrej jakości płyn chłodniczy to taki, który posiada glikol i jest płynem nisko krzepnącym. Płyn chłodniczy ma zabezpieczyć układ przed zamarznięciem, przegrzaniem oraz ma chronić chłodnicę przed powstawaniem ognisk korozji. Dlatego jego wszelkie braki należy jak najszybciej uzupełnić.

 

Co można wlać do chłodnicy?

 

Niestety, zapomnijmy, że do chłodnicy można wlewać wodę. Co prawda tak zwana stara szkoła dopuszcza dolewanie wody do chłodnicy, ale w praktyce prawie nigdy się to nie sprawdza. Do chłodnicy można wlać jedynie płyn chłodniczy. To odpowiedni preparat, którego skład został specjalnie zaprojektowany pod układy chłodzenia. Tego samego nie można z kolei powiedzieć odnośnie wody.

 

Czy można mieszać różne płyny?

 

Płyny chłodnicze do samochodu można mieszać w zasadzie bez konsekwencji, że cokolwiek ulegnie awarii. Należy jedynie mieć na uwadze, że preparaty te to albo płyny uniwersalne, albo przeznaczone do określonego układu – np. aluminiowego. Podobna kwestia dotyczy płynów jedno- lub wielosezonowych. To w zasadzie dwa podstawowe czynniki, którymi należy kierować się przy wyborze nowego płynu. Kolor z kolei nie ma tu większego znaczenia.

 

Uwaga: Dolanie płynu dowolnego nie spowoduje poważnych usterek a co najwyżej osłabi działanie układu. Dla bezpieczeństwa jednak i by zapewnić układowi jak najdłuższy żywot, zaleca się by przestrzegać powyższych reguł. Bez problemu można więc mieszać płyny różnych marek i kolorów. Warunek stanowić będą jednak takie same parametry techniczne tych płynów.

 

Jaki płyn chłodniczy najlepszy?

 

Rynek motoryzacyjny jest na tyle rozbudowany, że oferuje klientowi bardzo szeroki wybór części zamiennych – w tym płynów do chłodnic. Niemniej jednak warto wybierać produkty znanych, zaufanych marek. Najlepsze płyny do chłodnic kupimy m.in. od Eurol, Swag, Vaico, MaxGear i Febi Bilstein.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


Znakomity produkt, całkowicie spełnił moje oczekiwania. Nie zamieniłbym valeo na nic innego,...

Altromondi 

polecam sklep, polecono mi ta chlodnice i jestem zadowolona, nawet mechanik polecil ten wybor,...

Gabi 

nissens najlepsze chlodnice wiem co mowie przetestowalem rozne ale nissens zawsze byl nallepszy!!!!

aro 

Chłodnica pierwsza klasa, panowie pomogli mi z wyborem, a na drugi dzien byla juz u mnie. tak to...

Dawdzziorr 

Losowe produkty

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z chłodnicami do samochodów AutoChlodnice.com
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci od chłodnic i skraplaczy samochodowych są do Waszej dyspozycji. Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty pod numerem 22 814 67 62
Bogata oferta markowych chłodnic wody oraz skraplaczy klimatyzacji w najniższych cenach dostępna jest wyłącznie w sklepie AutoChlodnice.com.